4

Generalforsamlinger i 2018

I løbet af foråret inviterer Cyklistforbundets afdelinger i hele landet til generalforsamling.

Når vi har datoerne, vil de kommer på her: 

Afdeling

Tid og sted

Allerød

22. mar. kl. 19.30
Bellisvej 29, 3450 Allerød

Assens Kommune

14. mar. kl. 19.15
CulturArte, Byvejen 5,
5620 Glamsbjerg

Ballerup-Måløv-Skovlunde 19. mar. kl. 19.30
Torvevej 19, 2740 Skovlunde

Bornholm

28. feb. kl. 19.00
Rønne Bibliotek
Pingels Allè 1, 3700 Rønne

Brøndby-Hvidovre

7. mar. kl. 19.00
Byvej 56, 2650 Hvidovre

Esbjerg

6. mar. kl. 19.00
Fritidshuset, Kirkegade 51, 6700 Esbjerg

Favrskov

5. mar. kl. 19.30
Hinnerup Bibliotek, Skovvej 18,
8382 Hinnerup

Frederiksberg

14. mar. kl. 19.00
Det økologiske Hus, Allegade 7,
2000 Frederiksberg

Frederikssund 17. apr. kl. 19.00
Langes Magasin, Østergade 3B,
3600 Frederiksund
Gentofte 8. mar. kl. 19.30
Gentofte Frivilligcenter,
Smakkegårdsvej 71, 2820 Gentofte 
Gladsaxe  12. mar. kl. 19.30
Grønt Idécenter, Søborg Hovedgade 220, 2860 Søborg
Gribskov 22. mar. kl.19.00
Uddannelsescentret, Ridebanevej 1, 3200 Helsinge
Guldborgsund 6. mar. kl. 19.00
Kulturforsyningen, Voldgade 1,
4800 Nykøbing F
Haderslev 25. apr. kl. 19.00
Bispen, Bispebroen 3, 6100 Haderslev
Helsingør 20. mar. kl. 19.00
Toldkammerets Store sal.
3000 Helsingør
Herning 6. mar. kl. 17.00 Dan Hostel, Herning Holingknude 2, 7400 Herning
Hillerød 14. mar. kl. 19.30
Kedelhuset, Fredensvej 12, 3400 Hillerød
Holbæk 15. mar. kl. 19.00
Multihuset,Holbæk Fælled, Arenavej 1.
Holstebro 14.mar. kl.19.00 
Aktivitetscentret Danmarksgade
7500 Holstebro
Hørsholm & Fredensborg 20. mar. kl. 19.30
Usserød Skole, Gl. Byvej 10,
2970 Hørsholm
Kolding 15. mar. kl. 19.30
Kolding Bibliotek, Møde 1,
Slotssøvejen 4, 6000 Kolding
København 24. feb. kl. 14.00
Cyklistforbundet, Rømersgade 5-7,1362 København V
Køge 15. mar. kl. 19.00
Det Grønne Hus, Vestergade 3C,
4600 Køge
Lemvig 14. mar. 19.00
Havnens Hus, 7620 Lemvig
Lyngby-Taabæk & Rudersdal 13. mar. kl. 19.00
Frivillighuset, Rustenborgvej 2 A,2800 Lyngby.
Næstved 10. jan. kl. 19.00
Heksehøjen 5B, 4700 Næstved
Odense 21. mar. kl. 19.00
Kulturmaskinen, Farvegården 7,
5000 Odense C
Randers 28. feb. kl. 19.00

Randers Naturcenter,
Gudenåvej 20, 8920 Randers NV

Roskilde 19. mar. 19.30
Kildegården, Helligkorsvej 5,
4000 Roskilde
Rødovre 22. feb. kl. 19.00
Tinderhøj Skole, Fortvej 71,
2610 Rødovre
Silkeborg 7. mar. kl. 17.00
Skanderborg 12. mar. 19.00
Kulturhuset Skanderborg,
mødelokalet 1. sal, 8660 Skanderborg
Sygklister 6. okt. 15.00
Longjohn, Rømersgade 5,
1362 København S
Thisted  
Tårnby 5. feb. kl. 19.00
Klublokalet, Tårnvej 5, opg. G kælderen, 2770 Kastrup
Vejle 7. mar. kl. 19.00
Bygningen, Ved anlægget 14B,
7100 Vejle
Vestegnen 20. mar. kl. 17.30
Vestegnens HF og VUC, Gymnasievej 10, 2620 Albertslund
Viborg 18. sep. kl. 19.00
Søndermølle, Vinkelvej 40,
8800 Viborg
Aabenraa September 2018 
Aalborg 14. apr.Tid og sted kommer senere
Aarhus 20. mar. kl. 19.00.
Frivillige Centret, Kirkegårdsvej 53
8000 Aarhus C