Program og politik

Vicedirektør Jane Kofod

Emil Maj Christensen, projektleder (Cykelvenlig Byudvikling) og politisk konsulent
Telefon: 40 70 83 70 - mail: emil@cyklistforbundet.dk

Julie Vinter Hartz, projektleder (Vi Cykler Til Uddannelse, Cykelglad SFO)
Telefon: 52 17 52 23 - mail: julie@cyklistforbundet.dk

Jørgen Schlosser, medieredaktør og presseansvarlig
Telefon: 27 52 43 25 - mail: jorgen@cyklistforbundet.dk

Mai-Britt Aagaard Kristensen, projekt- og kampagneleder (Cykling for Alle, Vi kan Cykle! og Alle Børn Cykler)
Telefon: 40 70 83 67 - mail: mak@cyklistforbundet.dk

Maria Amrani, projektleder (Cyklende Fællesskaber)
Telefon: 40 70 83 56 - mail: maria@cyklistforbundet.dk

Michael Pedersen, projekt- og kampagnemedarbejder, projektkoordinator (Giv en cykel)
Telefon: 40 70 83 60 - mail: michael@cyklistforbundet.dk

Magnus Thøger Michelsen, studentermedhjælper
Mail: magnus@cyklistforbundet.dk

Malene Lydom Thomsen, studentermedhjælper
Telefon: 40 70 83 59 - mail: malene@cyklistforbundet.dk

Morten Bracker Rasmussen, kommunikationsmedarbejder
Mail: morten@cyklistforbundet.dk

Trine Stig Mikkelsen, daglig leder af Cykelvæksthuset og udviklingskonsulent
Telefon: 40 70 83 58 - mail: trine@cyklistforbundet.dk


Engagement og Fundraising

Engagements- og fundraisingchef Søren Anthon Buhl

Christina Britz Nicolaisen, kommunikationsmedarbejder og webredaktør
Telefon: 40 70 83 66 – mail: cbn@cyklistforbundet.dk

Kasper Lundtoft Bentsen, projektleder (Vi Cykler til Arbejde og Vintercyklingsugen)
Telefon: 40 70 83 64 - mail: kasper@cyklistforbundet.dk

Kia Johansson, webmedarbejder
Telefon: 40 70 83 55 - mail: kij@cyklistforbundet.dk

Gode cyklistguides

Gør din cykel forårs- og vinterklar. Tjekliste til køb af elcykel. Lær dit barn at cykle. Sæt hjelmen rigtigt. Og meget mere. Vi har guiden.

Se alle vores guides

Afdelinger og repræsentanter

Cyklistforbundet er tilstede over det meste af Danmark. Se, hvor vi har afdelinger og repræsentanter.

Find en afdeling

Støt cykelsagen - og træk det fra i skat

Støt med et valgfrit beløb. Giv et medlemskab i gave. Betænk cykelsagen i dit testamente. Du kan støtte Cyklistforbundets arbejde for bedre forhold for cyklister på mange måder.

Læs mere

Læs også

Om os

Medlemsservice

Hvad skal jeg gøre, når jeg vil ændre min (mail) adresse? Tilmelde mit kontingent til PBS? Bruge mine medlemsfordele?

Få hjælp her

Det vil vi

Det vil vi

Bliv klogere på, hvad vi arbejder for, og se vores arbejdsprogram, høringssvar, indsatsområder og formandens ledere

Se, hvad Cyklistforbundet vil

Aktuelt

Lige nu

Hvad sker der på cykelområdet - hvad har Cyklistforbundet gang i? Få det aktuelle overblik lige her og lige nu.

Gå til seneste artikler