Lokalafdelingernes årlige generalforsamlinger

Hvert forår inviterer Cyklistforbundets mange lokale afdelinger til generalforsamling. Se tid og sted i oversigten.

Når vi har tid og sted for de lokale generalforsamlinger, lægger vi dem i listen herunder. Du kan læse mere om invitation til de enkelte generalforsamlinger på lokalafdelingernes egne sider.

  1. Allerød Afdeling

  2. Assens Kommune Onsdag den 1. marts, kl. 19.00,Lilleskov Teglværk, Lilleskovvej 69,
    5690 Tommerup

  3. Ballerup-Måløv-Skovlunde Afd. Mandag den 20. marts, kl. 19.30, Torvevej 19, 2740 Skovlunde

  4. Bornholm Afdeling Onsdag den 1. marts, kl. 19.00, Rønne Bibliotek, Pingels Allé 1, 3700 Rønne

  5. Brøndby & Hvidovre Afdeling Mandag den 17. april, kl. 19.00, afdelingens lokale, Byvej 56, 1.sal, 2650 Hvidovre.

  6. Favrskov Afdeling Mandag den 27. februar, kl. 19.30, Lokalet "Skoven" Hinnerup Bibliotek og Kulturhus, Skovvej 18, 8382 Hinnerup

  7. Frederiksberg Afdeling Tirsdag den 28. marts, kl. 19.00, Dirch Passers Allé 2, 2000 Frederiksberg.

  8. Gentofte Afdeling Onsdag den 15. marts, kl. 19.30, mødelokale Store Claus, Gentofte Frivilligcenter, Byens Hus, Hellerupvej 20-24, 2900 Hellerup

  9. Gladsaxe Afdeling Tirsdag den 14. marts, kl. 19.30, Grønt Ide center, Søborg Hovedgade 220, 2860 Søborg

  10. Gribskov Afdeling Mandag den 27. marts, kl. 19.00, Det gamle Posthus, Gilleleje Stationsvej 6, 3250 Gilleleje

  11. Guldborgsund Afdeling Torsdag den 16. marts, kl. 19.00, Friserhuset, Frisegade 25, 4800 Nykøbing

  12. Haderslev Afdeling Mandag den 24. april, kl. 19.30, Bispen, Bispebroen 3, 6100 Haderslev

  13. Halsnæs afdeling Mandag den 22. maj, kl. 19.00, Cafe Karl-e Nørregade 22, 3300 Frederiksværk

  14. Herning Afdeling Torsdag den 16. marts, kl. 18.00 Hjemstavnshuset, Gl. Skarrildvej 28, 7400 Herning

  15. Hillerød Afdeling Onsdag den 29. marts, kl. 19.00, Kedelhuset, Fredensvej 12B, 3400 Hillerød

  16. Holbæk Afdeling

  17. Holstebro Afdeling

  18. Horsens Afdeling Mandag den 23. marts. Tid og sted kommer senere

  19. Hørsholm & Fredensborg Afd. Tirsdag den 7. marts 2023, kl. 19.30 i Egedal Byens Hus, Egedalsvej 2, 2980 Kokkedal

  20. Kolding Afdeling Tirsdag den 7. marts, kl. 19.30. Mødelokale 1, Kolding Bibliotek, Slotssøvejen 4, 6000 Kolding

  21. København Afdeling Lørdag den 4. marts, kl. 14.00, Cyklistforbundet lokaler i Rømersgade 5, 1362 København K

  22. Køge Afdeling

  23. Lemvig afdeling Onsdag d. 22. marts 2023 kl. 19.00, Frivillighuset, Vasen 14, 7620 Lemvig

  24. Lyngby-Taarbæk & Rudersdal Torsdag den 9. marts, kl. 19.00, Frivilligcenteret, Rustenborgvej 2, 2800 Lyngby.

  25. Odense Afdeling Tirsdag den 28. marts, kl. 19.00, Kulturmaskinen, lokale Andersen, Farvergården 7, 5000 Odense C

  26. Randers Afdeling Søndag den 16. april, kl.14.00, Randers Naturcenter, Gudenåvej 20,
    8920 Randers NV

  27. Roskilde Afdeling Mandag den 20. marts kl.19.00, Byens Hus, Stændertorvet 1, 4000 Roskilde

  28. Rødovre Afdeling Torsdag den 2. marts, kl. 19.00, Tinderhøj Skole, Fortvej 71, 2610 Rødovre

  29. Silkeborg Afdeling

  30. Skanderborg Afdeling Torsdag den 23. marts, kl. 19.30,Kulturhuset Skanderborg, Mødelokalet 1. sal, Parkvej 10, 8660 Skanderborg

  31. Svendborg Afdeling

  32. Sygklister - DCF Ungdomsafdeling

  33. Sønderborg Afdeling Mandag den 13. marts, kl. 19.00, Frivillighedens Hus lokale 1, Perlegade 50, 6400 Sønderborg

  34. Vejle Afdeling Onsdag den 1. marts, kl. 19.00, Bygningen, Ved Anlægget 14B, 7100 Vejle

  35. Vestegnen Afdeling Onsdag den 8. marts, kl. 17.30, Ishøj Idræts & Fritidscenter, Vejledalen 17, 2635 Ishøj

  36. Viborg Afdeling Tirsdag den 26. september, kl. 18.30. Steder kommer senere

  37. Aalborg Afdeling Tirsdag den 18. april, kl. 19.00. De Frivilliges Hus, Hadsundvej 35, 9000 Aalborg (Vejgård Bibliotek), Salen på 1. etage

  38. Aarhus Afdeling Torsdag den 19. januar, 19.00, Dokk1, mødelokale 2. Hack Kampmanns Pl. 2, 8000 Aarhus C