Lokalafdelingernes årlige generalforsamlinger

Hvert forår inviterer Cyklistforbundets mange lokale afdelinger til generalforsamling. Se tid og sted i oversigten.

Når vi har tid og sted for de lokale generalforsamlinger, lægger vi dem i listen herunder. Du kan læse mere om invitation til de enkelte generalforsamlinger på lokalafdelingernes egne sider.

  1. Allerød Afdeling

  2. Assens Kommune

  3. Ballerup-Måløv-Skovlunde Afd.

  4. Bornholm Afdeling

  5. Brøndby & Hvidovre Afdeling Torsdag den 18. marts, kl. 20.00 Byvej 56, 1.sal, 2650 Hvidovre

  6. Esbjerg Afdeling Tirsdag den 2. marts, kl. 19.00 Hovedbiblioteket Esbjerg, mødelokale 1.
    Nørregade 19, 6700 Esbjerg

  7. Favrskov Afdeling

  8. Frederiksberg Afdeling

  9. Frederikssund Afdeling

  10. Gentofte Afdeling Tirsdag den 9. marts kl.19.30 Frivilligcenter Gentofte, Byens Hus,
    Hellerupvej 24, 1.sal, 2900 Hellerup

  11. Gladsaxe Afdeling

  12. Gribskov Afdeling

  13. Guldborgsund Afdeling Tirsdag den 10. marts, kl. 19.00 Kulturforsyningen (lokale 1), Voldgade 1, 4800 Nykøbing F.

  14. Haderslev Afdeling Onsdag den 24. marts kl. 19.00, Kulturhuset Bispen, lokale 11, Bispebroen 3, 6100 Haderslev

  15. Herning Afdeling Torsdag den 18. marts kl. 19.00 Huset nr.7 lok. 2.01, Nørregade, 7400 Herning

  16. Hillerød Afdeling

  17. Holbæk Afdeling

  18. Holstebro Afdeling Tirsdag den 10. marts kl. 19.00 Aktivitetscentret, Danmarksgade 13,
    7500 Holstebro

  19. Hørsholm & Fredensborg Afd Tirsdag den 23. marts Kl.19.30 Egedal - Byens Hus, Egedalsvej 2, 2980 Kokkedal

  20. Kolding Afdeling Torsdag den 4. marts kl. 19.30 Kolding Bibliotek Mødelokale 1, Slotsøgade 4, 6000 Kolding

  21. København Afdeling

  22. Køge Afdeling

  23. Lemvig afdeling

  24. Lyngby-Taarbæk & Rudersdal Tirsdag den 16. marts kl. 19.00 Frivilligcenter Lyngby-Taarbæk
    (Det lange lokale), Rustenborgvej 2A, 2800 Kgs.Lyngby

  25. Næstved Afdeling

  26. Odense Afdeling Tirsdag den 23. marts kl. 19.00 Lokale Andersen, Kulturmaskinen, Farvergården 7, 5000 Odense C

  27. Randers Afdeling Torsdag den 4. marts, kl. 19.00 Naturskolen, Randers Naturcenter Gudenåvej 20, 8920 Randers

  28. Roskilde Afdeling Mandag den 15. marts, kl. 19.00 Byens Hus, Stændertorvet 1, 4000 Roskilde

  29. Rødovre Afdeling Torsdag den 4. marts, kl. 18.30 Rødovregård, Kostalden, Kirkesvinget 1,
    2610 Rødovre

  30. Silkeborg Afdeling

  31. Skanderborg Afdeling

  32. Svendborg Afdeling Onsdag den 21. april kl. 18.30 Cykeltutten, Frederiksø, 5700 Svendborg

  33. Sygklister - DCF Ungdomsafdeling Fredag den 1. oktober, kl. 19.00
    Sygklister's Container, c/o Holmen Dirt , Arsenalvej 1, 1436 København K

  34. Sønderborg Afdeling

  35. Thisted Afdeling

  36. Tårnby Afdeling Mandag den 1. februar kl. 19.00 Foreningscenter Postkassen, lokale 3,
    Amager Landevej 71, 2770 Kastrup

  37. Vejle Afdeling Onsdag den 3. marts kl. 19.00 Bygningen, Ved Anlægget 14B, 7100 Vejle

  38. Vestegnen Afdeling Onsdag den 3. marts kl. 19.00, VUC, Gymnasievej 10, 2620 Albertslund

  39. Viborg Afdeling

  40. Aalborg Afdeling

  41. Aarhus Afdeling