Lokalafdelingernes årlige generalforsamlinger

Hvert forår inviterer Cyklistforbundets mange lokale afdelinger til generalforsamling. Se tid og sted i oversigten.

Når vi har tid og sted for de lokale generalforsamlinger, lægger vi dem i listen herunder. Du kan læse mere om invitation til de enkelte generalforsamlinger på lokalafdelingernes egne sider.

  1. Allerød Afdeling

  2. Assens Kommune Torsdag den 8. april. Magtenbøllevej 94, 5492 Vissenbjerg

  3. Ballerup-Måløv-Skovlunde Afd. Mandag den 21. september Tid og sted kommer senere.

  4. Bornholm Afdeling Tirsdag den 8. juni kl. 19.00 Rønne Bibliotek, Pingels Allé 1, 3700 Rønne

  5. Brøndby & Hvidovre Afdeling Torsdag den 19. august, kl. 20.00 Byvej 56, 1. sal, 2650 Hvidovre

  6. Esbjerg Afdeling Onsdag den 18. august kl. 19.00 Hovedbiblioteket Esbjerg, mødelokale 1. Nørregade 19, 6700 Esbjerg

  7. Favrskov Afdeling

  8. Frederiksberg Afdeling Tirsdag den 16. marts kl. 19.00 Digital generalforsamling

  9. Frederikssund Afdeling Tirsdag den 31. august kl. (kommer) Fældeshuset, Kildebakken 42, 3600 Frederikssund

  10. Gentofte Afdeling Søndag den 30. maj kl.13. Dyrehaven ved Peter Lieps Hus.

  11. Gladsaxe Afdeling Lørdag den 4. september kl.16.00 Søgård, Slotsparken 32A, 2880 Bagsværd

  12. Gribskov Afdeling Generalforsamling 2021 er udsat indtil videre

  13. Guldborgsund Afdeling Tirsdag den 3. august kl. 19.00 Café Friserhuset, Frisegade 25, 4800 Nykøbing F.

  14. Haderslev Afdeling Tirsdag den 12. oktober kl. 19.30 Hadeslev Bibliotek lokale 2a-b, Bispebroen 3, 6100 Haderslev

  15. Herning Afdeling Onsdag den 22.september kl. 19.00 Huset nr.7 lok. 2.01, Nørregade, 7400 Herning

  16. Hillerød Afdeling Onsdag 21. april kl. 19.00 Digital generalforsamling

  17. Holbæk Afdeling

  18. Holstebro Afdeling Udsat til efter 1. august

  19. Hørsholm & Fredensborg Afd Tirsdag den 25. maj Kl.19.30 Egedal - Byens Hus, Egedalsvej 2, 2980 Kokkedal

  20. Kolding Afdeling Generalforsamling er udskudt på ubestemt tid

  21. København Afdeling Tirsdag den 31. august kl. 19, Rømersgade 5, 1362 København K

  22. Køge Afdeling Torsdag den 2. september kl. 19.00 Det grønne Hus, Vestergade 3C, 4600 Køge.

  23. Lemvig afdeling Tirsdag den 1. juni kl. 19.00 Bio-Huset Bredgade, Lemvig

  24. Lyngby-Taarbæk & Rudersdal Generalforsamlingen er udskudt til det er muligt at mødes fysisk igen.

  25. Næstved Afdeling Udsat, dato kommer snart

  26. Odense Afdeling Tirsdag den17. august kl. 19.00. Lokale Oluffa, Farvergården 7, 5000 Odense C.

  27. Randers Afdeling Søndag den 12. september kl. 16.00. Randers Naturcenter, Gudenåvej 20, 8920 Randers NV.

  28. Roskilde Afdeling Mandag den 20. september, kl. 19.00 Byens Hus, Stændertorvet 1, 4000 Roskilde

  29. Rødovre Afdeling Torsdag den 12. august kl. 19.00 Rødovregård i lokalet ” Kostalden”, Kirkesvinget 1, 2610 Rødovre

  30. Silkeborg Afdeling Onsdag den 25. august kl. 17.00 Medborgerhuset Bindslev Plads 5 - sal C, 8600 Silkeborg

  31. Skanderborg Afdeling Onsdag den 16. juni kl. 19.30 Kulturhuset, Mødelokalet 1. sal, 8660 Skanderborg

  32. Svendborg Afdeling Onsdag den 9. juni, kl. 18.30 Cykeltuttens lokaler, Frederiksø

  33. Sygklister - DCF Ungdomsafdeling Fredag den 1. oktober, kl. 19.00
    Sygklister's Container, c/o Holmen Dirt , Arsenalvej 1, 1436 København K

  34. Sønderborg Afdeling Generalforsamlingen vil bliver afholdt til efteråret Tid og sted vil fremgå her.

  35. Thisted Afdeling

  36. Tårnby Afdeling Aflyst Mandag den 31. maj kl. 19.00 Foreningscenter Postkassen, lokale 3,
    Amager Landevej 71, 2770 Kastrup

  37. Vejle Afdeling Onsdag den 3. marts kl. 19.00 Bygningen, Ved Anlægget 14B, 7100 Vejle

  38. Vestegnen Afdeling Onsdag den 3. marts kl. 19.00, Digital generalforsamling

  39. Viborg Afdeling Tirsdag den 28. september kl. 18.30 Søndermølle Kultur- & Naturcenter. Vinkelvej 40, 8800 Viborg

  40. Aalborg Afdeling Lørdag 4. september kl. 15.30, Stedet kommer senere

  41. Aarhus Afdeling Mandag den 28. juni Et udendørs arrangement i Botanisk have eller nede ved Domen